slajd 1slajd 2slajd 3slajd 4slajd 5slajd 6

Zapewnienie czystości w zbiornikach oraz instalacjach to kluczowe zadanie które musi być zapewnione dla bezpieczeństwa procesów technologicznych. W tym celu stosuje się różne rozwiązania.

 

Podstawowym sposobem mycia zbiorników są głowice myjące.

Występują jako głowice myjące statyczne oraz obrotowe. Głowice statyczne są najprostszym rozwiązaniem, mają różne rozmiary oraz kąty spryskiwania: 180°, 270°, 360° (lub inne na zapytanie) aby spełnić wymagania mycia danego zbiornika. Dzięki różnym typom montażu: zawleczka, spaw, gwint dają możliwość dopasowania do potrzeb klienta.

 

Głowice myjące obrotowe zapewniają jeszcze dokładniejsze mycie. Dzięki swojej budowie z łożyskiem obracają się, napędzane ciśnieniem medium. Zapewnia to spryskiwanie wszystkich powierzchni wewnętrznych.

 

Szczególnym typem są głowice myjące wciągane - chowające się poza obrys zbiornika. Zastosowanie siłownika sprawia iż głowica myjąca cofa się na zewnątrz i licuje się z płaszczyzną wewnętrzną zbiornika zapewniając maksimum higieniczności.

 

Zawory do mycia zbiorników zostały zaprojektowane aby zwiększyć higienę w zbiornikach procesowych, wyposażonych w tradycyjne urządzenia mieszające lub miksery magnetyczne. Montuje się je w płaszczu zbiorników aby nie kolidowały z urządzeniami wewnątrz (np. łopatki mieszadła, miksery), są perfekcyjnie zlicowane. Wyjątkowo higieniczne wykonanie zaworów gwarantuje ich pełny drenaż, unikając przy tym ewentualnej stagnacji produktów oraz eliminacji „strefy martwej”.


Moduły zbiornikowe TDAM to specjalne jednostki które pełnią jenodcześnie funkcje mycia zbiornika, zaworu podciśnieniowego, zaworu nadciśnieniowego oraz odzysku CO2. Są one indywidualnie dobierane do potrzeb inwestora. Są montowane na zbiorniku wyłącznie poprzez jeden króciec co przekłada się zarówno na ergonomię jak i ekonomię.

 

System mycia rurociągów tzw. Pigging / Duplex (pot. świnka do czysczenia) to metoda opróżniania i odzysku instalacji rurowych z zalegającego nich produktu. Używany element przepychający porusza się w instalacji (szczelnie przylegając do wewnętrznych ścianek rur) i wypycha produkt. Rozróżnia się systemy sterowane zarówno ręcznie jak i pneumatycznie.

 

Automatyczna orbitalna dysza do mycia - dzięki solidnej konstrukcji i wysokiej skuteczności urządzenie to poradzi sobie z każdym napotkanym problemem. Kompaktowy kształt nadaje się do czyszczenia zbiorników o różnych kształtach. Mechanizm napędowy prowadzi dyszę zawsze na różnorodnej ścieżce na całym obszarze powierzchni czyszczonej, dzięki czemu każdy pojedynczy punkt powierzchni zbiornika jest dokładnie umyty. Podwójna orbitalna dysza do mycia wyposażona jest w dodatkowe dysze myjące obracające się w dwóch płaszczyznach – pionowej i poziomej.