Zawory podciśnieniowe ciężarkowe są używane aby zapobiegać powstawaniu podciśnienia w zbiornikach, które przez to mogą zostać uszkodzone.

 

Zasada działania:

Zawór zapobiega niedopuszczalnym wartościom podciśnienia w zbiornikach. Zawór otwiera się (przeciwdziałając sile ciężarka) w momencie powstania podciśnienia o wartości 3 mbar (wartość ustawiona fabrycznie). Do zbiornika dostaje się wtedy powietrze z atmosfery. Gdy ciśnienie w zbiorniku wyrówna się z ciśnieniem na zewnątrz, zawór zamyka się siłą ciężarka.

Zawory są ustawiane fabrycznie na otwarcie przy wartości pociśnienienia 3 mbar. Przesunięcie ciężarka w kierunku B (patrz: rysunek) powoduje, że funkcja zamknięcia nie jest gwarantowana.

Przesunięcie ciężarka w kierunku A (patrz: rysunek) powoduje wzrost wartości słupa cieczy do maksymalnej wartości słupa cieczy WSmax.

 

Opcje:

- ogrzewanie kołnierza

- kontr-kołnierz do montażu

- pneumatyczne otwarcie zaworu

- uchwyty do montażu czujników położenia

Skontaktuj się z nami

Zapoznałem się z regulaminem i akceptuję politykę prywatności

Zapisując się do newslettera, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania treści marketingowych na wskazany adres e-mail. Administratorem danych osobowych jest AUSPOL SP. Z O.O. Polityka prywatności