Zawory VFA do mycia zbiorników zostały zaprojektowane aby zwiększyć higienę w zbiornikach procesowych, wyposażonych w tradycyjne urządzenia mieszające lub miksery magnetyczne.

 

Wyjątkowo higieniczne wykonanie zaworów gwarantuje ich pełny drenaż, unikając przy tym ewentualnej stagnacji produktów oraz eliminacji „strefy martwej”.

 

Pozwala to stosować zawory w pełnym spektrum aplikacji wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, chemicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym i biotechnologicznym. Wszędzie tam gdzie wymagane są bardzo restrykcyjne normy.

 

Zawory te są przeznaczone do używania z aplikacjami czystymi oraz lepkimi należącymi do grupy 2 - w zgodności z Europejską Dyrektywą Ciśnieniową PED 97/23/CE.

 

 

Zasada działania:

Obudowa zaworu VFA jest wyposażona w otwory, przez które mogą być podawane: woda lub medium myjące CIP. Otwory te są ukierunkowane w kierunku wewnątrz zbiornika.

 

Konsumpcja wody i czynników myjących jest zredukowana o około 50 %  w porównaniu do klasycznych głowic myjących.

 

Zawór powinien być usytuowany naprzeciw urządzenia, które ma za zadanie umyć np. na dnie zbiornika, aby umyć dolną część łopatek mieszadła lub na bocznej ścianie zbiornika, aby umyć zgarniacze. Może być również umiejscowiony na górnej dennicy dla innych zastosowań.

Standardowo zawór jest mocowany do dna/ścianki zbiornika poprzez niezależny kołnierz typu TK-Conn 3".

Specjalne wykonania dostępne na zapytanie np.: płytki z większym promieniem, z grubszą blachą lub ze specjalnymi adapterami do montażu na istniejących zbiornikach itp.

 

Rozmiar i przyłącz:

- zunifikowany rozmiar dla BS-OD oraz SMS: 25 mm (1")

 

Warunki pracy :

- Max ciśnienie dla CIP: 4 - 5 bar g

- Wartość przepływu dla CIP: 2.500 L/h

- Odległość mycia: około 2 m

- Promień mycia: około 2 m 

- Kąt stożka mycia: 45° do 90°C

- Max temperatura pracy: 0 °C do + 100 °C

- Ciśnienie powietrza: 5 -7 bar

- Przyłącze do powietrza: R 1/8" (BSP)

 

Materiał zaworu:  obudowa zaworu i elementy mające kontakt z produktem: 1.4404 - AISI 316L

 

Materiał uszczelnienia kuli: TFM 1600 PTFE

 

Wykończenie powierzchni: wewnątrz zaworu powierzchnia Ra 0,5 um lub lepsza

 

Oznakowanie:

Każdy zawór jest oznaczony logo producenta, wskazaniem kierunku przepływu, materiałem wykonania oraz numerem wytopu dla pełnej identyfikacji.

 

 

 

Specyfikacja techniczna może ulec zmianie.
W celu sprawdzenia aktualnych danych skontaktuj się z naszym działem handlowym. 

Prezentowane zdjęcia mają charakter wyłącznie poglądowy, dlatego też rzeczywisty wygląd produktów może różnić się od przedstawionego na stronie.

Skontaktuj się z nami

Zapoznałem się z regulaminem i akceptuję politykę prywatności

Zapisując się do newslettera, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania treści marketingowych na wskazany adres e-mail. Administratorem danych osobowych jest AUSPOL SP. Z O.O. Polityka prywatności