Zawory kulowe VSS do natrysku zbiorników zostały zaprojektowane aby zwiększyć higienę w zbiornikach procesowych, wyposażonych w tradycyjne urządzenia mieszające lub miksery magnetyczne.

 

Wyjątkowo higieniczne wykonanie zaworów gwarantuje ich pełny drenaż, unikając przy tym ewentualnej stagnacji produktów oraz eliminacji „strefy martwej”.

 

Pozwala to stosować zawory w pełnym spektrum aplikacji wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, chemicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym i biotechnologicznym. Wszędzie tam gdzie wymagane sa bardzo restrykcyjne normy.

 

Zawory te są przeznaczone do używania z aplikacjami czystymi oraz lepkimi należącymi do grupy 2 - w zgodności z Europejską Dyrektywą Ciśnieniową PED 97/23/CE.

 

 

Zalety:

- nie są wyeksponowane do wnętrza zbiornika, co minimalizuje potencjalne zapchanie lub uszkodzenie spowodowane procesem lub zgarnianiem produktu ze ścianek zbiornika przy myciu lub podczas procesu

 

- umiejscowiony pod kątem trzpień zaworu (a co za tym idzie siłownik) pozwala na montaż na zbiornikach z płaszczem grzewczym lub izolowanych zbiornikach

 

- zawór spawany jest do wewnątrznej ścianki zbiornika minimalizując strefę martwą

 

 

Zasada działania:

Kula zaworu VSS jest wyposażona w otwory przez które mogą być podawane: woda lub medium myjące CIP. Otwory te są ukierunkowane w kierunku wewnątrz zbiornika.

 

Konsumpcja wody i czynników myjących jest zredukowana o około 50 %  w porównaniu do klasycznych głowic myjących.

 

Zawór powinien być usytuowany naprzeciw urządzenia, które ma za zadanie umyć np. na dnie zbiornika aby umyć dolną część łopatek mieszadła lub na bocznej ścianie zbiornika aby umyć zgarniacze. Może być również umiejscowiony na górnej dennicy dla innych zastosowań.

Standardowo zawór jest mocowany do dna/ścianki zbiornika poprzez spawanie płytki zaworu.

Specjalne wykonania dostępne na zapytanie np.: płytki z większym promieniem, z grubszą blachą lub ze specjalnymi adaptorami do montażu na istniejących zbiornikach itp.

 

Skontaktuj się z nami

Zapoznałem się z regulaminem i akceptuję politykę prywatności

Zapisując się do newslettera, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania treści marketingowych na wskazany adres e-mail. Administratorem danych osobowych jest AUSPOL SP. Z O.O. Polityka prywatności