Zawory membranowe Tassalini są produkowane w ścisłej zgodności z wymaganiami standardu higienicznego 3-A (3-A Sanitary Standards).

 

W procesie produkcji zawory membranowe wykonywane są z odkuwek poddanych odpowiedniej obróbce cieplnej oraz polerowaniu. Materiał, z jakiego są wykonywane to stal nierdzewna, gatunek AISI 316L.

 

Zarówno zawory membranowe sterowane ręcznie jak i sterowane pneumatycznie nadają się do sterylizacji w wysokich temperaturach. Standardowo membrany produkuje się z materiału EPDM oraz PTFE. Obydwa typy membran cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną. 

 

Precyzyjna konstrukcja zaworów zapewnia doskonałe uszczelnienie i całkowitą izolację od zanieczyszczeń z zewnątrz. Części wewnętrze zaworu są samo-drenażowe  w procesie CIP.  

 

Konserwacja zaworów jest ograniczona do minimum dzięki łatwemu dostępowi do górnej części zaworu oraz braku konieczności demontażu zaworu membranowego z instalacji.

 

PARAMETERY TECHNICZNE


 

Standardowa produkcja: 

Końcówki Tri-Clamp lub spawane. Na zamówienie dostępne z gwintowanymi końcówkami DIN, SMS, RJT, ISS lub z końcówkami kołnierzowymi zgodnymi z normami: UNI, DIN, ANSI.

 

Zastosowanie:

Zawory membranowe Tassalini stosuje się przede wszystkim w przemyśle spożywczym, biotechnologicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym oraz wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie wysokich parametrów higienicznych instalacji procesowych.

 

Przyłącza:

- Standardowe przyłacza: Spaw lub Tri-Clamp

- Wykonanie wg norm BS4825

 

Sterowanie:

- Ręczne

- Pneumatyczne: zawór NO lub zawór NC

- Pneumatyczne z głowicą sterującą: zawór NO lub zawór NC

 

Standardowe wykończenie powierzchni:

1. Wykończenie LS, polerowanie zewnętrzne i wewnętrzne (gradacja 150):

    Ra 0.76 – 0.89 µm, max Ra 30 – 35 µm

2. Wykończenie LL, polerowanie zewnętrzne i wewnętrzne (gradacja 240):

    Ra 0.38 – 0.51 µm, max Ra 15 – 20 µm - dostępne na zamówienie

3. wykończenie LE, polerowanie elektrolityczne (gradacja 400):

    Ra µm ≤ 0.2 µm, max Ra µm ≤ 8 µ” - dostępne na zamówienie.

Materiał membrany: 

Standardowym materiałem membran jest EPDM, spełniający wymagania przynależne do kontaku z produktami spożywczymi, natomiast dostępne są również membrany PTFE.

 

 

 

Specyfikacja techniczna może ulec zmianie.
W celu sprawdzenia aktualnych danych skontaktuj się z naszym działem handlowym. 

Prezentowane zdjęcia mają charakter wyłącznie poglądowy, dlatego też rzeczywisty wygląd produktów może różnić się od przedstawionego na stronie.

 

 

 

 

Sprawdź inne produkty w artykule:

Armatura Aseptyczna

 

 

Sprawdź także inne produkty z programu produkcji Tassalini w artykule:

Armatura Procesowa i Zawory Tassalini

 


Skontaktuj się z nami

Zapoznałem się z regulaminem i akceptuję politykę prywatności

Zapisując się do newslettera, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania treści marketingowych na wskazany adres e-mail. Administratorem danych osobowych jest AUSPOL SP. Z O.O. Polityka prywatności