Zawory klapowe spożywcze Tassalini (zawory motylkowe, przepustnice spożywcze, przepustnice higieniczne, zawory motylkowe higieniczne) wykonane są z kutych i prasowanych na gorąco półfabrykatów. 

W procesie produkcji dyski tłoczy się ze stali nierdzewnej, a następnie poddaje obróbce termicznej w celu uzyskania odpowiedniej powierzchni 
i szlifów na obrotowych częściach zaworu. Trzpienie mocujące dysk osadzone są w tulejach PTFE, dzięki czemu eliminuje się opory tarcia.

Uszczelnienia klap tłoczy się z elastomerów najwyżej jakości. Standardowym materiałem uszczelniającym zawory klapowe jest Silikon. Do wyboru są także uszczelki z materiałów: EPDM, FTM, FTM pokryty PTFE, PTFE + Silikon.


Zalety:

- szeroka oferta elementów sterujących spełniających różne wymagania systemowe

- prosta, bezpieczna i niezawodna obsługa

- łatwa możliwość wymiany części

- zgodność z normami: DIN, SMS, RJT BS, ISS IDF


Zasada działania: Przepustnice Tassalini uruchamia się ręcznie lub za pomocą siłownika pneumatycznego. Napędy pneumatyczne pracują z pozycji poziomej oraz pionowej. W ofercie dostępne są siłowniki jednostronnego działania lub dwustronnego działania. W zależności od potrzeb, siłowniki wyposaża się w moduły sterujące, mikroprzełączniki (elektryczne lub pneumatyczne), czujniki zbliżeniowe, zawory elektromagnetyczne (24V AC, 24V DC, 48V AC) itp.


Zastosowanie: Zawory motylkowe higieniczne stosuje się przede wszystkim w przemyśle spożywczym, biotechnologicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym.


Temperatura pracy uszczelnień: 

- EPDM -30°C do +140°C

- Silikon -50°C do +200°C

- FTM -15°C do +220°C

- PTFE+Silikon -10°C do +150°C

- PTFE+FTM -10°C do +150°C

Sterowanie: 

- Ręczne

- Pneumatyczne - siłowniki jednostronnego i podwójnego działania

- Z siłownikiem modulującym - kontrola stopnia otwarcia

- Z głowicą sterująca ASI

- Dowolna wymienność części między różnymi normami

 

 

 

Specyfikacja techniczna może ulec zmianie.
W celu sprawdzenia aktualnych danych skontaktuj się z naszym działem handlowym. 

Prezentowane zdjęcia mają charakter wyłącznie poglądowy, dlatego też rzeczywisty wygląd produktów może różnić się od przedstawionego na stronie.

 

 

 

Sprawdź także inne produkty z programu produkcji Tassalini w artykule:

Armatura Procesowa i Zawory Tassalini

 

 Skontaktuj się z nami

Zapoznałem się z regulaminem i akceptuję politykę prywatności

Zapisując się do newslettera, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania treści marketingowych na wskazany adres e-mail. Administratorem danych osobowych jest AUSPOL SP. Z O.O. Polityka prywatności