Nakrętki dynamometryczne do klamer TC Rubber Fab eliminują problemy związane z nadmiernym lub niedostatecznym dokręceniem uszczelnienia TC, które może prowadzić do zanieczyszczenia systemu. 

 

Nakrętki dynamometryczne  dostępne w 3 modelach:
1. Model TR-30 i TR40
są polecane dla:
- Buna
- Silikon
- FKM
- EPDM
- Tuf-Flex

2. Model TR-50 jest polecany dla:
- PTFE
- Tuf-Steel
- Uszczelki kopertowe z PTFE

 

Sposób użycia:

Po dokręceniu nakrętki dynamometrycznej samoczynnie następuje ograniczenie wewnętrznego mechanizmu, co powoduje słyszalny „klik” sygnalizujący użytkownika, iż została osiągnięta odpowiednia siła domknięcia. Przy próbie dalszego dokręcania pojawi się więcej „kliknięć”, ale bez dodatkowego przyłożenia siły na uszczelkę i bez dalszego domykania klamry.

 

Problemy z nadmiernym dokręceniem lub niedokręcenie uszczelki higienicznej:

Zbyt mocne dokręcenie może spowodować rozerwanie lub uszkodzenie uszczelnienia, a także może spowodować efekt zatrzymujący medium lub zanieczyszczenia wewnątrz rurociągu. Rozerwana lub wyciśnięta uszczelka może zawierać zanieczyszczenia i bakterie. Z kolei niedociśnięcie uszczelki pozostawia niepożądany wklęsły obszar, powodując zanieczyszczenie systemu (zatrzymanie zanieczyszczeń na styku uszczelka - króciec). W systemach sanitarnych należy unikać wspomnianych wyżej zdarzeń. 

 

 

Skontaktuj się z nami

Zapoznałem się z regulaminem i akceptuję politykę prywatności

Zapisując się do newslettera, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania treści marketingowych na wskazany adres e-mail. Administratorem danych osobowych jest AUSPOL SP. Z O.O. Polityka prywatności