Armatura aseptyczna - typy oraz zastosowanie

 

Głównym zadaniem armatury aseptycznej wykonanej z wysokiej jakości komponentów jest zapobieganie przenikaniu wszelkich zanieczyszczeń ze środowiska zewnętrznego do wytwarzanego produktu. Aby utrzymać wysoką czystość w aplikacjach tego wymagających oraz maksymalną higienę pracy, nieodzowne jest stosowanie wyłącznie armatury w standardzie aseptycznym. Jedynie ona jest w stanie zapewnić wysoki poziom jakości, dzięki spełnieniu najwyższych standardów kontroli jakości jak np. FDA, 3A, cGMP, USP VI i wiele innych.

Wyroby aseptyczne spełniają wymagania higieniczności poprzez możliwość łatwego oczyszczenia i sterylizacji oraz użycie materiałów niekorodujących i kwasoodpornych. Charakterystyczną cechą ich sanitarnej budowy są gładkie i nieporowate wewnętrzne powierzchnie w wykonaniu ze stali nierdzewnej, natomiast stosowane uszczelki znajdują się jak najbliżej produktu, unikając szczelin i możliwości dostania się materiału pod uszczelkę. Dzięki tym rygorystycznym wymaganiom wykluczona jest jakakolwiek możliwość zanieczyszczenia wyrobu.

Armatura aseptyczna idealnie sprawdza się w najbardziej wymagających instalacjach. Szerokie zastosowanie znajduje w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym, spożywczym, mleczarskim, browarniczym, winiarskim, kosmetycznym oraz w przemyśle biotechnologicznym. Doskonale sprawdza się w urządzeniach procesowych, na liniach dystrybucyjnych i technologicznych, aplikacjach sanitarnych, sterylizatorach, autoklawach, w procesach CIP/SIP, technologiach medycznych i aplikacjach myjących. Wykorzystywane są wszędzie tam gdzie wymagane są bardzo restrykcyjne normy. 

 

Zapoznaj się z naszą ofertą armatury aseptycznej:

 

1. Zawory kulowe higieniczne przelotowe VSS zostały zaprojektowane, aby sprostać najwyższym wymaganiom jakie pojawiają się w przemyśle farmaceutycznym. Dobrze sprawdzają się w najbardziej wymagających instalacjach, ekonomiczne w porównaniu do innych zaworów w wysokim standardzie. W zaworach VSS zastosowano szybkie otwarcie (cztero-stopniowe ustawienie rączki), budowa wewnątrz zaworu jest „samoczyszcząca”, zaś trzon zaworu wyposażony został w element antystayczny eliminujący powstawanie statycznych ładunków elektrycznych. Zaletą jest wysoka wartość przepływu dzięki pełnemu przelotowi oraz możliwość działania w szerokim zakresie temperatur i ciśnienia. Zawory zostały wykonane zgodnie z wymaganiami dyrektyw 97/23/CE (znak CE) oraz 94/9/CE (ATEX).

Więcej informacji na temat zaworów kulowych higienicznych przelotowych VSS
ZNAJDZIESZ TUTAJ

   

 2. Zawory VFA do mycia zbiorników zostały zaprojektowane, aby zwiększyć higienę w zbiornikach procesowych, wyposażonych w tradycyjne urządzenia mieszające lub miksery magnetyczne. Wyjątkowo higieniczne wykonanie zaworów gwarantuje ich pełny drenaż, unikając przy tym ewentualnej stagnacji produktów oraz eliminuje „strefy martwe”. Pozwala to stosować zawory w pełnym spektrum aplikacji wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, chemicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym i biotechnologicznym. Wszędzie tam gdzie wymagane są bardzo restrykcyjne normy. Zawory te są przeznaczone do używania z aplikacjami czystymi oraz lepkimi należącymi do grupy 2 - w zgodności z Europejską Dyrektywą Ciśnieniową PED 97/23/CE.

Więcej informacji na temat zaworów VFA do mycia zbiorników
ZNAJDZIESZ TUTAJ

 
3. Zawory probiercze aseptyczne typ VPA/VPAK (zawory próbkujące) są zaprojektowane do sterylnego poboru próbek w aplikacjach farmaceutycznych, kosmetycznych, spożywczych i wielu innych. Charakteryzują się kompaktową budową, która pozwala na instalacje w miejscach o ograniczonych powierzchniach. Są używane jako zawory probiercze zbiornikowe, a także bezpośrednio na liniach technologicznych. Wyjątkowa budowa zaworów próbkujących zapewnia efektywne mycie i sterylizację (CIP/SIP) powierzchni zaworu mających kontakt z produktem, jak również korka zamykającego w pozycji zamkniętej zaworu. Gdy zawór jest zamknięty korek wraz z wlotem zaworu tworzy powierzchnię pozbawioną martwych przestrzeni.

Więcej informacji na temat zaworów probierczych aseptycznych VPA/VPAK
ZNAJDZIESZ TUTAJ

4. Sterylny pobór próbek do sterylnych pojemników Aerre Inox - stosowanie tego typu rozwiązania pozwala na pobieranie i przechowywanie próbek w sterylnych warunkach. Generalnie cały proces odbywa się w dwóch fazach. Pierwsza polega na poddaniu pojemnika poboru autoklawowaniu. Dzięki temu jest on przygotowany do sterylnego poboru próbki. Faza druga to cykl czynności z podłączonym pojemnikiem do zaworu probierczego. Najpierw cały układ poddaje się procesowi SIP, aby mieć sterylną „ścieżkę poboru”, a po nim następuje pobór próbki. Pojemniki Aerre Inox są dopasowane do potrzeb klienta, wysoka jakość wykonania, dostępne różne pojemności, możliwość wyposażenia w zdejmowany uchwyt czy możliwość czyszczenia parą to kilka z wielu zalet produktu.

Więcej informacji na temat sterylnego poboru próbek do sterylnych pojemników Aerre Inox
ZNAJDZIESZ TUTAJ

   
5. Aseptyczny system poboru próbek poprzez membranę QualiTru jest metodą pozwalającą na pełni aseptyczny pobór próbki na różnych etapach produkcji. Głównie kierowany do branży mleczarskiej, spożywczej, browarniczej i farmaceutycznej. Został stworzony do monitorowania wszelkich zanieczyszczeń mikrobiologicznych oraz weryfikacji składników produktu. Jest łatwy w instalacji, użytkowaniu oraz bezspornie jest bezbłędną i najprostszą dostępną metodą poboru próbek. Pozwala on w łatwy sposób na bieżąco monitorować i analizować czystość produktu. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać reprezentatywne próbki podczas ciągłego przepływu medium, badać jakość na każdym etapie produkcji, monitorować produkt po procesie pasteryzacji oraz wskazywać obszary wymagające szczególnej uwagi. Części składowe systemu obejmują kilka elementów: port ze stali nierdzewnej, membranę oraz pojemnik na próbkę. Wszystkie te elementy są sterylne oraz spełniają wymagania norm FDA oraz 3-A.  Ponadto najwyższy poziom jakości został zapewniony dzięki spełnieniu standardów kontroli jakości ISO 9001.

Więcej informacji na temat aseptycznego systemu poboru próbek poprzez membranę QualiTru
ZNAJDZIESZ TUTAJ

   
6. Zawory membranowe Tassalini stosuje się przede wszystkim w przemyśle spożywczym, biotechnologicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym oraz wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie wysokich parametrów higienicznych instalacji procesowych. Produkowane w ścisłej zgodności z wymaganiami standardu higienicznego 3-A. Precyzyjna konstrukcja zaworów zapewnia doskonałe uszczelnienie i całkowitą izolację od zanieczyszczeń z zewnątrz. Części wewnętrze zaworu są samo-drenażowe  w procesie CIP. Natomiast konserwacja zaworów jest ograniczona do minimum dzięki łatwemu dostępowi do górnej części zaworu oraz braku konieczności demontażu zaworu membranowego z instalacji. Zarówno zawory membranowe sterowane ręcznie jak i sterowane pneumatycznie nadają się do sterylizacji w wysokich temperaturach.

Więcej informacji na temat zaworów membranowych Tassalini
ZNAJDZIESZ TUTAJ

 
7. Aseptyczne zawory dennicowe Aerre Inox są zaworami zaprojektowanymi dla przemysłu farmaceutycznego oraz aplikacji biotechnologicznych. Ich budowa z promieniowo osadzoną membraną łączy w sobie najlepsze cechy zaworów tłokowych oraz łatwość czyszczenia zaworów membranowych. Zastosowano aseptyczne wykonanie do aplikacji farmaceutycznych, dzięki użyciu materiałów zgodnych z wymaganiami FDA i cGMP. Obudowa zaworu i króćce zaworu są samo-drenażowe oraz bez martwych stref. Wszystkie ruchome części siłownika są całkowicie odizolowane od kontaktu z produktem. Dodatkowe wyposażenie dostępne na zapytanie to min. nastawny regulator przepływu, połączenia CIP/SIP oraz zintegrowany zawór SIP.

Więcej informacji na temat aseptycznych zaworów dennicowych Aerre Inox
ZNAJDZIESZ TUTAJ