O-ringi


O-ringi zostały zaprojektowane, aby stosować je w instalacjach procesowych, w przemyśle spożywczym, chemicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym i biotechnologicznym. Różnorodność typów uszczelnień pozwala stosować je w różnych warunkach. Odpowiednio zaprojektowane o-ringi są zazwyczaj instalowane w uszczelce, ponieważ zapobiega wyciekom lub utracie płynu. Rubber Fab oferuje standardowe o-ringi AS568, metrowe, wg norm DIN oraz o niestandardowych rozmiarach z szerokiej gamy materiałów.

 

Podczas wyboru elastometru do odpowiedniego zastosowania, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. O-ringi i uszczelnia zgodne z FDA są przeznaczone do zastosowań w przemyśle spożywczym, natomiast klasa VI jest przetestowana pod kątem aplikacji farmaceutycznych. Produkty Rubber Fab Detectomer® spełniają i przewyższają standardy określone w ustawie o modernizacji bezpieczeństwa żywności (ang. Food Safety Modernization Act). Można je wykryć za pomocą wbudowanych systemów kontroli rentgenowskiej i wykrywania metali, a także separatorów magnetycznych, co zmniejsza kosztowne straty produktów oraz wycofanie ich z rynku.

 

Quad-Ring to O-ring o unikalnym profilu, z podwójną powierzchnią uszczelniającą niż standardowy O-ring. Ta konstrukcja zapewnia mniejsze tarcie poprzez kwadratowy profil i jest odporna na skręcanie spiralne.

 

Głównymi przyczynami uszkodzenia pierścienia o-ring jest zniszczenie chemiczne. Zamknięte O-ringi odpowiadają odporności na czynniki chemiczne i temperaturę stałych o-ringów z PTFE. Posiadają właściwości elastyczności i odzysku, które są kluczowe w wielu zastosowaniach uszczelniających. Zamknięte O-ringi są  chemicznie obojętne i zapewniają łatwe czyszczenie lepkich materiałów.

 

Materiał:
- Tuf-Steel®
- Detectomer®
- Silikon
- EPDM
- FKM Fluoroelastomer
- PTFE
- Buna

Opcje:
AS568 numery rozdzielające i metryczne pierścienie uszczelniające dostępne w:
- O-ring Standard
- O-ring FDA
- O-ring klasa VI

Produkty serii O-ring:
- O-ring
- Quad-Ring
- Wąż
- Stożek do O-ringów

 

   

 

         FDA O-ring                          O-ring Klasa VI             

               

Detectomer® Metal Detectable/X-Ray Inspectable

 

 

 

Stożek do O-ring


Stożki pomiarowe do o-ringów są idealnym narzędziem do szybkiej i łatwej identyfikacji standardowych rozmiarów o-ring AS568.

Podstawa stożka ma 5 szczelin określających szerokość o-ringa. Wystarczy przesunąć o-ring na stożek, aby zidentyfikować odpowiadający mu numer. W celu dokładnej identyfikacji, numery rozdzielające są trwale uformowane w stopnie wokół stożka. Produkt jest dostępny na zapytanie.


                        

                                    Stożki do O-ring               Numery identyfikacyjne

Detectomer®

Produkty wykrywane przez Detektory Metalu oraz Promienie Rentgenowskie


Detectomer® to pełna linia produktów systemu wykrywania metali i kontroli rentgenowskiej. Zaprojektowana do pracy z dowolnymi przenośnikami, rurociągami lub systemami swobodnego spadania.

Produkty z linii Detectomer® są dostępne jako sanitarne uszczelki, o-ringi, siateczki, kryzy, pręty, węże, uszczelki Camlock oraz arkusze. Produkty Detectomer® pomagają w wykrywaniu i eliminowaniu uszkodzonych uszczelnień, zmniejszając ryzyko ich znalezienia się w finalnym produkcie. Oderwany fragment uszczelnienia może być wykryty i odrzucony przez systemy detekcji In-Linie, detektory metali lub pręty magnetyczne. Wcześniejsze lokalizowanie uszkodzonych fragmentów w sposób tradycyjny było kosztowne, zabierało dużo czasu i wydłużało cały proces.

Firma Rubber Fab oferuje najlepsze produkty do uszczelnień sanitarnych na rynku.

Linia produktów Detectomer® jest idealna dla producentów żywności oraz dla przedsiębiorstw z branży mleczarskiej farmacji.

System wykrywania metali i kontroli rentgenowskiej zapewnia bezpieczeństwo i integralność produktów zgodnych z Ustawą o modernizacji bezpieczeństwa żywności - Food Safety Modernization Act.Materiały:
- EPDM
- FKM
- Silikon
- Buna
- Tuf-Steel®
- UHMW
- Acetal

Produkty:
- Sanitarne uszczelki
- O-ringi
- Siateczki
- Kryzy
- Pręty
- Węże
- Uszczelki Camlock
- Arkusze

Cetryfikat:
- 3-A Sanitary Standards

 

Patent Detectomer® - Innowacyjna linia produktów Detectomer® jest objęta patentem nr 9 701 827 dla kontrolii rentgenowskiej i patentem nr 7 390 580 dla wykrywania metali.

 


Detectomer® jest znakiem towarowym firmy Rubber Fab
Patent Detectomer® #9,701,827
Patent Metal Detectable #7,390,580
Urządzenie Detectomer® Detectable/X-Ray Inspectable O-ring

Detectomer®
Uszczelki i O-ringi


Produkty Detectomer® to uszczelki Tri-Clamp®, O-ringi, uszczelki Quad, uszczelki Bevel, węże, ekrany, kryzy, uszczelki Camlock, ekrany Camlock, pręty, arkusze - wszystkie dostępne w różnych rozmiarach i elastometrach.

Najnowocześniejsze systemy wykrywania metali i kontroli rentgenowskiej pomagają zapewnić integralność produktu i opakowania poprzez identyfikację zanieczyszczeń, skanowanie w poszukiwaniu braków lub uszkodzeń, wykrywanie pustych opakowań, potwierdzanie poziomów napełnienia oraz kontrolowanie analizy masy i opakowania produktu. Cała seria produktów Detectomer® może być wykrywana jak np.  opakowania i produkty, które obejmują szkło, metal, kamień i tworzywa sztuczne o dużej gęstości, także produkty pakowane w folię.

                       
                                           

Uszczelki i O-ringi Detectomer®        Uszczelka Buna Bevel Detectomer®   

 

 Detectomer® - Arkusze


Arkusze Detectomer® (Metal Detectable / X-ray Inspectable) firmy Rubber Fab mogą być stosowane jako bariera dla ochrony na przenośnikach taśmowych lub wytwarzanych w uszczelkach, paskach, niestandardowych profilach i gumowych tulejach. Arkusze Detectomer® są elastyczne, utrzymując temperaturę aż do -10ºF.

W celu spełnienia określonych wymagań arkusze Detectomer® są odpowiednio formowane. Dla niestandardowych kształtów doskonale nadają się arkusze o wymiarach 36" x 36" dostępne w standardowych grubościach.

Rubber Fab posiada również wykrywalny metal, dostępny jako arkusz gąbki. Rozmiar arkusza wynosi 36″ x 36″ i jest dostępny w tej samej standardowej grubości co zwykły arkusz Detectomer®.

 

 

 

Specyfikacja techniczna może ulec zmianie.
W celu sprawdzenia aktualnych danych skontaktuj się z naszym działem handlowym. 

Prezentowane zdjęcia mają charakter wyłącznie poglądowy, dlatego też rzeczywisty wygląd produktów może różnić się od przedstawionego na stronie.          Arkusze Detectomer® 

 

 

Rubber Fab Logo

 

 

Strona producenta:

Rubber Fab O-ringi

 

 

Strona producenta:

Rubber Fab Detectomer®

 

 

Linia produktów: 

Rubber Fab Polska

 

 

Sprawdź inne produkty w artykule:

Armatura Aseptyczna


Skontaktuj się z nami

Zapoznałem się z regulaminem i akceptuję politykę prywatności

Zapisując się do newslettera, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania treści marketingowych na wskazany adres e-mail. Administratorem danych osobowych jest AUSPOL SP. Z O.O. Polityka prywatności